PODRÓŻE PO AMERYCE

NASHVILLE – AMERYKAŃSKA STOLICA MUZYKI COUNTRY

Dawno nigdzie Was nie zabrałam na wirtualną wycieczkę, prawda? Czas to zmienić! Dzisiaj wybierzemy się wspólnie do Nashville w stanie Tennessee 🙂 Bardzo cieszę się, że mogę Wam pokazać kolejny amerykański zakątek, który udało mi się odkryć. Tym bardziej, że to miasto o naprawdę specyficznym, niezwykłym klimacie <3 Kto ma ochotę dowiedzieć się więcej o Nashville i o moim wypadzie do tego miasta to zapraszam na wpis!

MUZYCZNE MIASTO 

Nashville nazywane jest muzycznym miastem oraz uważane za amerykańską stolicę muzyki country. I faktycznie muzykę czuje się tutaj na każdym kroku! Koncerty, eventy muzyczne, muzyka na żywo w niemalże każdej restauracji, barze, a nawet na ulicy – Nashville żyje dźwiękami. Muzyka rozbrzmiewa tam od samego rana do późnych godzin nocnych. Jest to w dużej mierze amerykańskie country ale i w wielu miejsca słychać muzykę rockową czy popularną.

Najbarwniejsza i najgłośniejsza jest główna ulica – Broadway Street. To tutaj (choć nie tylko!) skupia się najwięcej barów, knajpek, sklepów. To miejsce tętni życiem i urzeka specyficznym klimatem – zarówno w dzień jak i w nocy!  W Nashville pełne muzyki są nawet muzea. Mnie udało się odwiedzić dwa z nich. Pierwsze było muzeum muzyki country, a drugie – muzeum Johny Cash’a, czyli jednego z najpopularniejszych wykonawców tego gatunku.

STOLICA STANU I AMERYKAŃSKIE ATENY

Nashville jest stolicą stanu Tennessee, a więc i siedzibą wszystkich najważniejszych budynków stanowych. Rządowe budynki prezentują się bardzo okazale – imponujące gmachy stylizowane są na architekturę sprzed lat. Ciekawym miejscem, które zobaczyłam w Nashville, jest także Partenon, będący… idealną repliką oryginalnej ateńskiej budowli. Brian stwierdził nawet, że lepszą wersją Partenonu, bo przynajmniej… nie sypie się ze starości.. 😉 Lecz nie dzięki replice słynnej budowli, Nashville nazywane jest Atenami Południa. Tą nazwę Nashville zawdzięcza dużej ilości wyższych uczelni na terenie miasta i obszaru metropolitalnego. Ponadto, to miasto było pierwszym miejscem na Południu, w którym wprowadzono system szkół publicznych.

CO NAJBARDZIEJ URZEKŁO MNIE W NASHVILLE?

Na pierwszym miejscu z pewnością niezwykła atmosfera miasta i mnogość dźwięków, które zdają się otaczać człowieka niemal w każdej minucie spaceru po mieście. Nashville urzekło mnie także swoimi pięknymi widokami. Zachód słońca nad rzeką Cumberland, z widokiem miasta w tle był chyba jednym z piękniejszych, jakie widziałam w życiu <3 Zauroczyły mnie także sklepiki na Broadway Street – szczególnie te z ubraniami w stylu boho oraz oryginalnymi kowbojkami. Miałam nawet ochotę przywieźć sobie takie kowbojki w ramach pamiątki z wyjazdu – jednak ceny par, które najbardziej wpadły mi w oko oscylowały w granicach.. 500$! No cóż, może następnym razem.. 😉

MOJA PIERWSZA SAMOTNA WYCIECZKA

Wycieczka dla Nashville była dla mnie sporym przeżyciem, bo po raz pierwszy w życiu wybrałam się gdzieś samotnie. Mimo, że mam lekką fobię społeczną i tragicznie czuję się w wielkim tłumie, to do typu samotnika też mi wiele brakuje. Uwielbiam wyjazdy z bliskimi mi osobami, rodziną, przyjaciółmi lub drugą połówką. Na wycieczce muszę mieć się z kim nagadać, wymienić wrażeniami i wspólnie przeżyć fajny czas 😉

Jednak krótko po tym, jak pomysł odwiedzenia Nashville zaświtał w mojej głowie, okazało się, że mój chłopak jest zawalony pracą po uszy i się nie uda mu wyrwać choć na chwilę, nieliczne grono koleżanek także pracuje, a rodzina jest, jak wiadomo, kilometry stąd. Co więc robić? Miałam do wyboru poleniuchować przez parę urlopowych dni lub też spakować manatki i wybrać się na wycieczkę sama. Troszkę w sprzeczności z moją naturą, wybrałam rozwiązanie numer dwa. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują! Mimo, że nadal wolę wyjazdy w towarzystwie, to ten samotny wyjazd całkiem mi się podobał 🙂 No i nikt nie marudził, że za długo robię zdjęcia 😛

*

Mam nadzieję, że moja krótka relacja z Nashville przypadła Wam do gustu 🙂 Mieliście kiedyś okazję odwiedzić muzyczne miasto? Jeśli tak to koniecznie podzielcie się wrażeniami <3 A jeśli jeszcze tam nie byliście, to czy nie wydaje Wam się, że Nashville jest interesującym miejscem na mapie USA?

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  www.fashionable.com.pl
  5 marca 2015 at 18:17

  Wow! Ale to muszą być przeżycia:) pozazdrościć:)

  • Reply
   kashienka
   26 marca 2015 at 01:46

   Uwielbiam podróżować, a każdy wyjazd to kolejne ciekawe przeżycie 🙂 Dziękuję :*

 • Reply
  Anonimowy
  10 marca 2015 at 15:21

  Nashville jest piękne! Kiedyś byłam tam dwa tygodnie u rodziny:-)

  • Reply
   kashienka
   26 marca 2015 at 01:47

   Tak, świetne, muzyczne miasto 🙂 Mam nadzieję, że tam jeszcze wrócę!

  Leave a Reply